Do bardzo groźnego zdarzenia doszło po godz. 12 na drodze krajowej nr 20 przed Kościerzyną, w okolicach Kamiennej Góry - wyjazd w kierunku Łubiany. Na jezdni i jej poboczu oraz w lesie leży ponad sto butli z gazem.

 

- Zostaliśmy powiadomieni o godz. 12.19 o zderzeniu trzech pojazdów - powiedział nam młodszy brygadier Tomasz Holc, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. - W wyniku zderzenia, z samochodu dostawczego przewożącego butle z propanem-butanem na jezdnię i do lasu wysypało się ponad sto butli z gazem. Na szczęście nie doszło do eksplozji ani pożaru, ale sytuacja była naprawdę niebezpieczna.

 

Strażacy opanowali sytuację, zabezpieczyli butle, sprawdzili czy nie są rozszczelnione. Przed ich przyjazdem, z tych butli, z których wydobywał się propan butan, wszystko zdążyło się ulotnić do atmosfery. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, jedna z samochodu osobowego oraz kierowca dostawczaka. Zostali przewiezieni karetką do szpitala.

 

 - Sytuacja jest na tyle opanowana, że wszystkie butle zostały sprawdzone pod względem wydobywania się gazu, nie ma obecnie zagrożenia, dalsze czynności prowadzi policja. To skrzyżowanie jest skrzyżowaniem niebezpiecznym, często tu dochodzi do wypadków, do których jesteśmy wzywani. Brakuje tu lewoskrętu - dodaje mł. bryg. Tomasz Holc.

 

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki scania, jadąc w kierunku Bytowa, chcąc uniknąć najechania na tył forda, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zauważył jadący prawidłowo samochód dostawczy iveco z butlami gazowymi - mówi asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. -  W tej sytuacji powrócił gwałtownie na swój pas ruchu uderzając w tył forda i bokiem w iveco. W wyniku uderzenia butle z propanem-butanem przewożone przez iveco wypadły i uderzyły w czwarty pojazd. W wyniku zderzenia kierujący iveco i fordem trafili do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. 

 

Policja w Kościerzynie rozstawiła w kilku miejscach w Kościerzynie oraz na obwodnicy radiowozy informując o zablokowanej drodze na odcinku Kościerzyna - Garczyn (do skrzyżowania na Rybaki). Na miejscu wypadku trwają też czynności policyjne.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

0002
0003
0004
0005
0006
0008
0009
0010
0011
0012
0020
0025
0027
0030
0032
0034
0035
0037

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii