Władze gminy Kościerzyna doceniły swoich mieszkańców, którzy osiągnęli w minionym roku wysokie wyniki.

Nagrody i wyróżnienia wybitnym sportowcom wręczono podczas IX Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kościerzyna, który odbył się w niedzielę, 3 marca w hali sportowej w Wielkim Klinczu.

Nagrody i wyróżnienia wręczano w dwóch kategoriach: za współtworzenie i podnoszenia kultury fizycznej w Gminie Kościerzyna oraz za osiągnięte wyniki sportowe. Nagrody wręczali wójt gminy Grzegorz Piechowski i wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Bławat.

 

Wyróżnienia za współtworzenie i podnoszenie kultury fizycznej:

 

1. Jakub Olszewski z UKS Olimpijczyk Skorzewo. Najważniejsze osiągnięcie to III miejsce w finale Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej "Dysk Pomorski"

2. Amelia Pobłocka z UKS Olimpijczyk Skorzewo. Zdobyła II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Biegach Przełajowych i IV miejsce w finale wojewódzkim Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej "Dysk Pomorski"

3. Klaudia Bronk - zdobywczyni I miejsca w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Senatu oraz III miejsca w Mistrzostwach Pomorza w kategorii kadet

4. Maja Kolczyk - podnoszenie ciężarów, w tej dyscyplinie zajęła IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

5. Anna Szenwald - laureatka II miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt
6. Weronika Cichosz - laureatka II miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt

7. Oliwia Zblewska - wicemistrzyni województwa w badmintonie

8. Daniel Bek - zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski Północnej w karate

 

Nagrody za wyniki sportowe:

 

1. Julian Worzała - zdobywca II miejsca w Otwartych Mistrzostwach Polski w siłowaniu na rękę

2. Filip Hildebrandt - zdobywca III miejsca w Otwartych Mistrzostwach Polski w siłowaniu na rękę

3. Karolina Wajer - zwyciężczyni Mistrzostw Karate Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Mistrzostw Polski Północnej

4. Jakub Liedtke - I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego i III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate

5. Joanna Bek - I miejsce w Mistrzostwach Karate Województwa Kujawsko - Pomorskiego i III Miejsca w Mistrzostwach Polski Północnej

6. Mateusz Jażdżewski - I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym

7. Paweł Zblewski - I miejsce w Finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce i II miejsce w finale wojewódzkim Pomorskiej Ligi Kadetów

8. Olga Guzińska - (pływanie w płetwach) - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i II miejsce w finale Klubowego Pucharu Polski -

9. Marcin Chmielewski - (łucznictwo) - II miejsce drużynowo w Halowych Mistrzostwach Polski, III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w mix i I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego

10. Karolina Kropidłowska - (podnoszenie ciężarów) - III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

11. Jakub Makurat z UKS Olimpijczyk Skorzewo, zdobywca I miejsca w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego młodzików U16 oraz II miejsca w finale wojewódzkim Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej "Dysk Pomorski"

12. Damian Kutela  - (pływanie w płetwach) - I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów i juniorów, III miejsce w Mistrzostwach Europy juniorów i V miejsce w Mistrzostwach Świata w Tajlandii

13. Beata Felska - (podnoszenie ciężarów) - III i IV miejsce w Mistrzostwach Polski U20

14. Łukasz Walczak z UKS Olimpijczyk Skorzewo - V miejsce w Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce i I miejsce w Mistrzostwach Polski "Sprawni Razem"

15. Dominik Kozłowski - (podnoszenie ciężarów) - II miejsce w Mistzrostwach Polski Seniorów

16. Marian Knuth (sporty siłowe) - I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski i zdobywca II miejsca w Mistrzostwach Europy

17. Faustyna Kotłowska - III miejsce w Paraolimpijskich Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce i I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów

18. Daniel Pek - Olimpijczyk Skorzewo. II miejsce w Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, III miejsce w Mistrzostwach Europy Berlin 2018 i I miejsce w Mistrzostwach Polski "Sprawni Razem"

 

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii