Nowy oznakowany radiowóz trafił do policjantów z Komendy Powiatowej policji w Człuchowie. Samochód marki Kia Sportage będzie użytkowany przez policjantów z posterunku w Przechlewie.

Policjantom pełniącym służbę w Przechlewie 26 listopada oficjalne przekazano nowy oznakowany radiowóz, którego zakup współfinansowała gmina Przechlewo. Zakup samochodu odbył się dzięki temu, że połowę wartości auta wyłożyła gmina Przechlewo, natomiast drugą połowę sfinansowano ze środków Komendy Głównej Policji.

 

Wójt Przechlewa, Krzysztof Michałowski oraz przedstawiciele gminy, przekazali na ręce kierownika posterunku policji w Przechlewie asp.szt. Krzysztofa Galasa kluczyki do nowego samochodu. Komendant Powiatowy Policji w Człuchowie mł.insp. Tomasz Kąkolewski podziękował przedstawicielom gminy za owocną współpracę i życzył funkcjonariuszom, aby nowy samochód służył im jak najdłużej. W imieniu swoim i funkcjonariuszy z Przechlewa podziękował również kierownik posterunku, wskazując, że samochód z napędem na cztery koła jest szczególnie potrzebny w gminie obfitującej w lasy i jeziora.

 

Kia Sportage wyposażona jest w silniki o pojemności 1600 cm³ i mocy prawie 180 km, posiada napęd na cztery koła, klimatyzację, ABS, ASR i wiele innych nowoczesnych rozwiązań. Radiowóz przeznaczony jest do służby patrolowej, z całą pewnością usprawni pracę funkcjonariuszy pełniących służbę w Przechlewie.

(r)

comments