Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscach 42 kolizji, które wydarzyły się na terenie miasta i powiatu słupskiego w ciągu ostatnich dwóch dni. W wielu przypadkach powodem było niedostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.


W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci odnotowali 42 zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu. Interweniujący policjanci zabezpieczali miejsca zdarzeń, ustalali okoliczności, sprawdzali trzeźwość kierujących i sporządzali dokumentację służbową. Szczęśliwie w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał, właściciele pojazdów ponieśli jednak straty z tytułu uszkodzeń pojazdów. Policjanci na miejscu stosowali konsekwencje prawne wobec sprawców wykroczeń.

Do jednego ze zdarzeń z udziałem kilku pojazdów doszło w poniedziałek (2 grudnia) przy ul. Paderewskiego. Jak ustalili policjanci, 37-letni mieszkaniec powiatu słupskiego jadąc w kierunku ul. Szymanowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i w wyniku poślizgu uderzył w zaparkowane obok siebie pojazdy marki nissan, honda, saab i citroen. W wyniku tego zdarzenia powstały liczne uszkodzenia każdego z pojazdów. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu, okazało się, że był trzeźwy. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

(r)

comments