Komendant Miejski Policji w Słupsku podziękował kobiecie, która 3 grudnia uniemożliwiła jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Pani Joanna Michalak wykazała się odwagą i dała przykład odpowiedniej postawy obywatelskiej. Podejmując ryzyko w konfrontacji z nieodpowiedzialnym kierującym, udowodniła, że ma na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Słowa uznania i podziękowania na miejscu przekazali również policjanci wezwani na interwencję.

Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że kobieta na jednym ze słupskich rond zauważyła kierującego mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło jej podejrzenie co do trzeźwości. Kobieta początkowo wskazała, by mężczyzna zjechał na zatoczkę autobusową. Zobaczyła, że kierujący volkswagenem golfem nie reaguje na jej sygnał, dlatego zdecydowała się zajechać mu drogę i uniemożliwić dalszą jazdę. Następnie otworzyła drzwi kierującego i wyrwała kluczyki ze stacyjki, po czym zadzwoniła na numer alarmowy. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, którym kobieta przekazała kluczyki. Okazało się, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany 54-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i kierowania pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi do 3 lat więzienia.

(r)

comments