Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

2000 uczniów z regionu pomorskiego wzięło udział w turnieju „Całe Pomorze gra w piłkę ręczną”, odbywającym się pod Honorowym Patronatem Marszałka Mieczysława Struka i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Rywalizowały ze sobą drużyny piąto- i szóstoklasistów. Drużyna z Nowej Karczmy pokonała w finale faworytki turnieju. Kwidzyn na drugim miejscu, a Tczew na trzecim.

W turnieju wzięło udział prawie 2000 uczniów piątych i szóstych klas podstawówek z całego województwa. Zwycięzcy eliminacji powiatowych zmierzyli się w finale regionalnym. Turniej chłopców odbył się 14 maja 2017 r. w Kwidzynie. Dziewczęta o medale grały w Nowej Karczmie.

Zacięta walka w finale

Po zaciętej i ostrej walce w finale pierwsze miejsce zdobyły zawodniczki Zespołu Szkół w Nowej Karczmie. 12 do 9 pokonały faworytki rozgrywek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z SP nr 12 w Tczewie, a czwarte dziewczęta z SP  nr 31 w Gdyni. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Nikolę Męczykowską z Zespołu Szkół w Nowej Karczmie, która zdobyła też największą liczbę bramek.

Święto sportu w Nowej Karczmie

W zawodach wystartowało 131 drużyn z chłopców i dziewcząt z całego regionu. – Zainteresowanie młodzieży, nauczycieli, lokalnych władz i sponsorów przerosło nasze oczekiwania – mówi Dariusz Męczykowski - współorganizator turnieju, radny województwa, dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Karczmie. Widać, że dzieciaki lubią sport i daje im to wiele radości. Przy okazji uczą się zachowań fair play i dobrze się bawią.  Były rektor AWFiS w Gdańsku prof. Janusz Czerwiński, honorowy prezes ZPRP był jednym z pomysłodawców turnieju. W przyszłym roku w turnieju wystartują również dzieci z młodszych klas.