Od piątku 9 października przez około miesiąc zostaje wyłączony odcinek drogi krajowej między zjazdami do Łubiany. Wprowadzony zostaje objazd.

 

Nowe utrudnienie ma związek z przebudowywaniem wiaduktu kolejowego na skraju jeziora Garczyn. Jak informuje Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, tymczasowa organizacja ruchu będzie polegała na całkowitym zamknięciu drogi krajowej nr 20 między zjazdami do Łubiany. Objazd dla pojazdów osobowych został wyznaczony drogami gminnymi przez Łubianę, a dla pojazdów powyżej 3,5 t będzie to daleki objazd z Kościerzyny DW214 do Klukowej Huty i dalej DW228 przez Sulęczyno, Parchowo do Bytowa.

Zamknięcie drogi krajowej nr 20 w tym miejscu potrwa ok. miesiąca. W tym czasie zostanie przebudowany gruntownie przejazd kolejowy: m.in. oś drogi krajowej zostanie przesunięta ok. 3 m w kierunku Łubiany, dzięki czemu ma się poprawić widoczność i komfort przejazdu przez tory.

 

 Rozbudowa drogi krajowej nr 20 między Kornem a Kościerzyną będzie trwała do maja 2021 r. Jest realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Najpoważniejszą zmianą będzie przebudowa przejazdu kolejowego, rozbudowa pięciu skrzyżowań (to w Kornem zyska rondo), nowa nawierzchnia wraz z elementami konstrukcji drogi oraz przebudowa systemu odwodnienia.

 

(a) Źródło: GDDKiA Gdańsk

comments