Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Na kościerskiej Strzelnicy po raz osiemnasty został zorganizowany ParkRun. A na całym świecie biegacze obchodzą 17. rocznicę wystartowania imprezy.

 

Zaczęli 29 lutego 2020 roku, potem, w związku z pandemią koronawirusa, mieli przerwę,  a od czerwca tego roku znów biegają. W sobotę, 2 października spotkali się po raz osiemnasty.

 

Parkrun Polska to bezpłatne, cotygodniowe spotkania na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Spotkania odbywają się zawsze w sobotę o 9.00 rano i przeznaczone są dla każdego bez względu na wiek, kondycję, czy też osiągane rezultaty.

 

- Można biegać, truchtać, maszerować z kijkami albo włączyć się w organizację jako wolontariusz - mówi Elwira Kwidzińska, współorganizatorka kościerskiego Parkrunu, a zarazem biegaczka i nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. - Zapraszamy wszystkich chętnych, zachęcamy też uczniów do wolontariatu, zapewniamy nie tylko profesjonalną organizację, ale także miłą atmosferę, a co ważne, wystawiamy wolontariuszom zaświadczenia - dodaje organizatorka.

 

Udział w spotkaniach odbywa się na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun, np. na stronie: www.parkrun.pl/rezerwatstrzelnica/ Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie spotkań, w dowolnym terminie i dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce i na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilu uczestnika i przesyłane na adres poczty elektronicznej.

 

Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę o 9.00. A w następną sobotę, 16 października, w całej Polsce i w Kościerzynie przypada 10. rocznica wystartowania Parkrun Polska.

 

(ak)