Uroczysta sesja Rady Miasta Kościerzyna z okazji Dnia Edukacji Narodowej była w całości poświęcona uhonorowaniu uczniów, studentów i nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym i akademickim wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami. Sesja odbyła się we wtorek, 12 października w Sali im. Lubomira Szopińskiego.

 

Przemawiali, między innymi, przewodnicząca Rady Miasta Helena Kaszubowska - Nitz, burmistrz Michał Majewski, dyrektor delegatury w Kościerzynie Kuratorium Oświaty Joanna Sawczyn, Honorowi Obywatele Miasta ks. Marian Szczepiński i prof. Tadeusz Linkner, a także dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych Karol Narloch, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Piotr Karczewski, dyrektorka kościerskiego MOPS Sylwia Trzebiatowska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Wiesław Trzebiatowski.

 

Nagrodzeni odbierali na scenie gratulacje z rąk przewodniczącej rady miasta i burmistrza. Zdarzało się, że w imieniu nieobecnych stypendystów na scenę wchodzili ich rodzice lub opiekunowie.

 

Uroczystość została uświetniona pokazem talentów dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie.

 

 

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

 

Występ Alicji Flisikowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej. Akompaniuje Eugenia Mazur.

 

 

Oto lista uhonorowanych osób uczniów, studentów, nauczycieli i dyrektorów szkół:

 

Lista stypendystów – kategoria: szkoły podstawowe


1. Bluhm Jovan
2. Brzoskowska Maja
3. Czecholiński Hubert
4. Doczyk Kacper
5. Fennig Weronika
6. Janikowska Anna
7. Kamińska Wiktoria
8. Kaszubowski Wiktor
9. Klamann Oliwier
10. Kropkowska Sonia
11. Kroplewska Dominika
12. Lemańczyk Wiktor
13. Lubecka Hanna
14. Mach Konrad
15. Manowski Jakub
16. Meyer Tymoteusz
17. Miętka Iga
18. Narloch Anna
19. Neubauer Weronika
20. Ossowska Olivia
21. Paszewska Adriana
22. Pawłowski Aleksander
23. Piankowski Kacper
24. Pobłocka Julia
25. Stupieńko Wojciech
26. Sulej Oliwia
27. Szmagliński Piotr
28. Węsierski Aleks
29. Wołoszyn Aleksander




Lista stypendystów – kategoria: szkoły ponadpodstawowe

1. Bielawa Olivia          
2. Drożdżyńska Agata      
3. Gorący Julia          
4.  Koliński Michał     
5. Kujach Marta          
6. Majewska Magdalena      
7. Mierski Nikodem      
8. Myszka Agnieszka     
9. Nastały Michalina      
10. Szulc Rozalia         

 

Lista stypendystów – kategoria: studenci

1. Błaszczyk Michał
2. Bork  Jaśmina
3. Borzyszkowska Daria
4. Kolińska Monika
5. Łosińska Kinga
6. Mańska Julia
7. Okoniewska Julia
8. Ostrowska Oliwia
9. Pirch Magdalena
10. Ramczykowska Alicja
11. Stenka Patrycja

 

Lista nagrodzonych nauczycieli i dyrektorów szkół

1. Alaburda Alicja
2. Andrzejewska Marzena
3. Benet Renata
4. Breza Jarosław
5. Breza Patrycja
6. Chwarzyńska Beata
7. Dittmer Jarosława
8. Frenkiel Sylwia
9. Grzyb Elżbieta
10. Kaszubowska Iwona
11. Każyszka Beata
12. Kisielewski   Dariusz
13. Kreft Gabriela
14. Kreft Małgorzata
15. Lasota Michalina
16. Lipska Magdalena
17. Roda - Szwaja  Joanna
18. Ruchniewicz Żaneta
19. Trzebiatowski Wiesław
20. Wołoszyk Katarzyna
21. Zabrocka Agnieszka
22. Zdrojewska-Myszk Hanna



 

 

Kościerzyna 112

"NOWE POMORZE" - ukazujemy się już 16 lat

  • 122012
  • 1_2009 copy
  • jedynka12-2013
  • 10_2006 copy
  • 12_2006 copy
  • 5_2009 copy
  • 3_2005
  • 3_2009 copy
  • 092012
  • 6_2008 copy
  • 6_2007 copy
  • 1_2008 copy
  • jedynka03-2013
  • 1_2006 copy
  • jedynka12-2014
  • 4_2009 copy
  • 2_2007 copy
  • 8_2006 copy
  • 3_2008 copy
  • 6_2005
  • 1_2005
  • 7_2006 copy
  • jedynka10-2014
  • 5_2007 copy
  • 7_2009 copy
  • 1_2007 copy
  • jedynka-pazdziernik2012
  • 5_2008 copy
  • 5_2005 copy
  • 7_2007 copy
  • 2_2008 copy
  • 2_2005
  • 5_2006 copy
  • 7_2008 copy
  • 3_2006 copy
  • 3_2007 copy
  • 6_2006 copy
  • 9_2008 copy
  • jedynka09-2014
  • 11_2006 copy
  • jedynka6-2014
  • 062012
  • 2_2009 copy
  • 4_2008 copy
  • 8_2008 copy
  • 9_2006 copy
  • 2_2006 copy
  • 4_2007 copy
  • 4_2005 copy
  • 4_2006 copy