Szpitale Pomorskie sp. z o.o. jako pierwsze w regionie pomorskim włączyły się w iWound - pilotażowy program skoordynowanej opieki nad raną z wykorzystaniem systemu oraz aplikacji mobilnych. To narzędzie umożliwi pacjentom prostszy kontakt ze specjalistami oraz skuteczne skrócenie czasu leczenia ran, a pielęgniarkom i lekarzom ułatwi pracę.

 
- System jest dość prosty – mówi Dariusz Nałęcz wiceprezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. - W ramach wspomagania procesu terapii realizowane są zdalne konsultacje - wywiady medyczne, zdjęcia ran, wiadomości oraz zalecenia medyczne. Wszystko to jest możliwe dzięki podpisanej przez „Szpitale Pomorskie” umowie z partnerami projektu: firmą Polmedi oraz Schulke Polska sp. z o.o., które udostępniły nam tę aplikację.

 
- To narzędzie, które usprawnia pracę lekarzy i pielęgniarek, ma możliwość konsultować konkretny przypadek z innym specjalistą, porządkuje dokumentację, oszczędza czas, a nade wszystko usprawnia komunikację z pacjentem, który za pomocą aplikacji mobilnej na bieżąco jest informowany o postępie leczenia. Prowadzenie takiego zdalnego leczenia nie zwalnia pacjenta z ewentualnej wizyty w placówce medycznej, jeśli zajdzie taka konieczność - tłumaczy Beata Góralska, koordynator zespołu i jednocześnie administrator projektu w „Szpitalach Pomorskich”.

 
Projekt jest realizowany od początku października br. w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przez wewnętrznych konsultantów na Oddziałach: Chirurgii Onkologicznej, Ginekologii Onkologicznej, Radioterapii, Chorób Wewnętrznych i Leczenia Schorzeń Endokrynologicznych, Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dzięki tej aplikacji objęto opieką już kilkudziesięciu pacjentów.

(r)

comments