Pomorska Kolej Metropolitalna pobiła kolejny rekord w ilości przewiezionych pasażerów. W 2018 roku z linii skorzystało 4 mln pasażerów. Rekord padł 27 grudnia.

- Ten wynik pokazuje, jak duży jest potencjał Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. - Cieszę się, że frekwencja stale wzrasta, to zasługa dobrych decyzji, m.in. wprowadzenia cyklicznego rozkładu jazdy, stabilnej oferty przewozowej na trasach regionalnych z Kartuz i Kościerzyny oraz otwarcia nowych przystanków Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny. Mijający rok pokazuje, że z PKM chętnie korzystają nie tylko pracownicy i turyści, ale też studenci trójmiejskich uczelni. Wielu z nich dojeżdża z Kartuz lub wynajmuje mieszkania w pobliżu przystanków PKM.

Przed samorządem kolejne wyzwania, m.in. elektryfikacja linii i budowa przystanku Gdańsk Firoga. Liczba pasażerów korzystających z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej stale wzrasta. W 2016 roku liczba pasażerów PKM wyniosła 2 mln, a w 2017 już 3 mln pasażerów.

(r)

comments