Szpitale Pomorskie sp. z o.o., w ramach których funkcjonują Szpital Morski im. PCK oraz Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpital Specjalistyczny w Wejherowie oraz Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, rozpoczęły akcję pn. „Podziel się misiakami z maluchami”, skierowaną do wszystkich osób, które przygotowują się do uroczystości ślubnych.

 
Pomysł zapoczątkowali Państwo Natalia i Kamil Melzerowie z Wejherowa, prosząc swoich gości weselnych, by zamiast kwiatów kupili i podarowali maskotki, które następnie przekazali najmłodszym pacjentom szpitala w Wejherowie. - Zrobiliśmy to z potrzeby serca, wiemy, że ofiarując coś drugiemu człowiekowi stajemy się pięknymi ludźmi i stajemy się lepsi - powiedziała Natalia Melzer.

- Ta idea tak nam się spodobała, że chcielibyśmy ją rozszerzyć i zachęcić młode pary, by przyłączyły się do naszej akcji – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich. – W naszych czterech szpitalach mamy oddziały neonatologiczne, oddziały pediatryczne, chirurgii dziecięcej i oddział zakaźny, na których na co dzień przebywają dzieci. Taki podarunek byłby dla nich miłym akcentem podczas procesu leczenia.

(r)

comments