Już niedługo rozpoczną się Pola Nadziei na Pomorzu, czyli Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, które pozwalają zebrać środki na rzecz hospicjów.

W 2019 roku Pola Nadziei zorganizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio.

To ogromne wsparcie dla hospicjów, których misją jest zapewnianie osobom u kresu życia jak najlepszej opieki. Zespół hospicyjny to grono specjalistów, którzy otaczają wsparciem chorych dorosłych i dzieci. Lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, pracownicy socjalni, rehabilitanci i wolontariusze dbają o jak największy komfort pacjentów. Opieka hospicyjna świadczona jest zarówno stacjonarnie, w Domach Hospicyjnych, ale także w domach chorych, do których zespół hospicyjny dojeżdża z regularnymi wizytami.

Celem organizowanej wspólnie kwesty jest nie tylko zebranie środków na bieżące funkcjonowanie hospicjów, ale także promocja wolontariatu i edukacja na temat wsparcia osób u kresu życia.

(r)

comments