Październik 2019 r. to pierwszy miesiąc w historii, w którym liczba pasażerów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przekroczyła 400 tysięcy


Ze wszystkich połączeń systemu PKM skorzystało 414 100 pasażerów. To historyczny rekord. Rekordem okazało się również połączenie do Kartuz. W październiku pociągi przewiozły tam aż 104 tys. podróżnych.

Październikowy rekord

Październik 2019 r. to pierwszy miesiąc w historii, w którym liczba pasażerów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przekroczyła 400 tys. – Pasażerów było dokładnie 414 100 – cieszy się Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. To bardzo dobry wynik. Dla porównania w październiku 2018 r. pasażerów było ok. 372 tys. –  W rekordowym październiku aż 104 tys. osób to podróżni odcinka kartuskiego. To również najwięcej w historii linii – dodaje marszałek.

 
Sukces i wyzwanie

Sukces projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej widać na każdym kroku. Liczba pasażerów rośnie rok do roku. Ogółem w ciągu czterech lat z pociągów skorzystało ponad 10 mln pasażerów. Wzdłuż linii kolejowej rosną nowe osiedla, a przy stacjach powstają węzły integracyjne. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy tak chętnie korzystają z linii PKM. Wynik ten, traktujemy nie tylko jako sukces, ale również jako wyzwanie, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu – podkreśla Mieczysław Struk. Jednym z takich działań, było uruchomienie w październiku dodatkowych  kursów między innymi z Gdyni do Gdańska i do Kartuz. Ponadto, najbardziej popularny pociąg na linii, który odjeżdża ze stacji Kartuzy o godzinie 6.36, obsługiwany jest przed dwa szynobusy.

 

Tekst i fot. Aleksander Olszak/UMWP

comments