Ostatni w tym roku Turniej Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbył się w Przodkowie w powiecie kartuskim.

 

Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie (powiat kwidzyński), został najlepszym zawodnikiem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Tuż za nim ligowe zmagania, w najsilniejszej grupie A, zakończyła Klaudia Klonowska, zawodniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Trzecie miejsce zajął Marek Sierocki z Rudna (powiat tczewski). Drużynowo w tegorocznym sezonie ligowym, w najsilniejszej grupie A, zwyciężyli tenisiści z kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej w składzie: Klaudia Klonowska, Artur Jurczak i Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Na trzecim miejscu ligowe zmagania zakończyli reprezentanci Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku (powiat wejherowski). Bardzo dobry wynik uzyskali też tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, którzy startowali w grupie B. Pod opieką Łukasza Olszewskiego drużyna WTZ Kwidzyn w składzie Patrycja Zwierzyńska, Łukasz Hartman, Daniel Kuriata i Szymon Szpociński zajęła trzecie miejsce w grupie.

 

Tenisiści, w zależności od poziomu sprawności, startują  w trzech grupach: A, B i C. Razem z niepełnosprawnymi tenisistami w ligowych rozgrywkach biorą udział także opiekunowie.  Organizatorem ligi jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w Sopocie. Pomysłodawcą  turniejów, rozgrywanych w ramach ligi, jest Wojciech Rogaczewski z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. W ligowych rozgrywkach każdego roku uczestniczy ok. 100 niepełnosprawnych tenisistów z województwa pomorskiego.

Klasyfikacja indywidualna

Grupa A

I miejsce - Roman Leszek (WTZ Ryjewo)
II miejsce - Klaudia Klonowska (WTZ Kwidzyn)
III Miejsce - Marcin Sierocki (DPS Rudno)

 

Grupa B

I miejsce - Marcin Wieczorek (ŚDS Szpęgawsk)
II miejsce - Mariusz Leoniak (ŚDS Wajdeloty Gdańsk)
III Miejsce - Grzegorz Wieczorek (ŚDS Wajdeloty Gdańsk)

 

Grupa C

I miejsce - Monika Łapińska (ŚDS Nowiny Gdańsk)
II miejsce - Adam Wiczanowski (DPS Rokocin I)
III miejsce - Marcin Krajnik (DPS Pelplin)

 

Klasyfikacja drużynowa

Grupa A

I miejsce - WTZ Kwidzyn
II miejsce - DPS Rudno I

III miejsce - DPS Strzebielinek

 

Grupa B

I miejsce - ŚDS Wajldeloty Gdańsk
II miejsce - ŚDS Czersk II
III miejsce - WTZ Kwidzyn II

 

Grupa C

I miejsce - DPS Rokocin
II miejsce - DPS Pelplin
III  miejsce - DPS Rudno II

 

(r)

comments