O nowy,  nieoznakowany radiowóz wzbogacił się Komisariat Policji w Czersku. Nowoczesny Hyundai Kona wykorzystywany będzie przez policjantów służby kryminalnej. Uroczyste przekazanie odbyło się 20 grudnia na terenie komendy. Zakup nowego samochodu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu policji oraz czerskiego samorządu.

W obecności komendanta powiatowego chojnickiej jednostki policji oraz komendanta czerskiego komisariatu, funkcjonariusz wydziału kryminalnego aspirant Jarosław Koliński odebrał kluczyki do nowego nieoznakowanego radiowozu z rąk burmistrza Czerska Przemysława Bieska-Talewskiego. Pojazd został zakupiony dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Czersk, a Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Podczas przemówienia szef chojnickich policjantów mł. insp. Tomasz Hintz złożył podziękowania za dofinansowanie zakupu radiowozu, wyraził wdzięczność za owocną współpracę z lokalnym samorządem oraz za zaangażowanie i wsparcie wielu przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Nowy radiowóz będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów pionu kryminalnego.

(r)

 

comments