Z pożyczki mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa. Samorząd województwa wygospodarował na ten cel 30 mln zł.

 

Maksymalna wysokość pożyczki to 150 tys. zł. Można ją spłacać przez 5 lat. Wnioski przyjmuje Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Wnioski można składać elektronicznie lub w jednym z oddziałów Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.


Od 4 maja pomorskie firmy mogą ubiegać się o pożyczkę płynnościową, finansowaną ze środków województwa. – Na ten cel wygospodarowaliśmy 30 mln zł.  – mówi marszałek Mieczysław Struk.

Pieniądze za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Rozwoju trafiły do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o., który będzie udzielał pożyczek. Najwyższa kwota, o jaką można wnioskować to 150 tys. zł. Co ważne, oprocentowanie będzie zerowe, a maksymalny okres spłaty pożyczki wyniesie aż 5 lat. Będzie też możliwy dwunastomiesięczny okres zawieszenia spłat.


Do dyspozycji wnioskodawców są doradcy w pięciu oddziałach na terenie województwa pomorskiego.

– Przedsiębiorcy już pytają o szczegóły. Spodziewamy się wniosków przede wszystkim od firm, które w tej chwili nie mogą wykonywać swojej działalności gospodarczej np. kosmetyczne, fryzjerskie. Odbieramy też telefony od przedsiębiorców z branży turystycznej i restauracyjnej – dodaje Grzębska.

Wnioski można składać w formie elektronicznej, ale umowę trzeba będzie podpisać osobiście z doradcą. Szczegóły dotyczące pożyczki płynnościowej znajdują się na stronie Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

(r)

comments