Drukuj
Nadrzędna kategoria: Pomorze

Około 200 zawodników w 16 zespołach z 5 powiatów, tj. kościerskiego, kartuskiego, chojnickiego, bytowskiego i człuchowskiego wzięło udział turnieju o Puchar Starosty Kościerskiego w piłce nożnej. Zawody, w których wzięli udział zawodnicy z rocznika 2012 i młodsi, odbyły się na stadionie w Lipuszu we wtorek, 22 czerwca.

 

Mecze były rozgrywane na 4 boiskach. Otwarcia imprezy dokonała starosta kościerski, Alicja Żurawska. Pogoda sprzyjała, emocji nie brakowało. Drużyny dzielnie współzawodniczyły w duchu sportowej rywalizacji. Pierwsze miejsce na podium zajęła reprezentacja JFA Przechlewo. Drugie miejsce wywalczyła Kaszubia z Kościerzyny, natomiast trzecie miejsce zdobyli lipuscy piłkarze z Klubu „Wda Lipusz”.

 

Medale oraz puchary wręczył Wójt Gminy Lipusz Mirosław Ebertowski. W opinii trenerów rywalizujących drużyn organizacja turnieju w Lipuszu była na wysokim poziomie. Była ona zasługą trenera lipuskiej drużyny Grzegorza Lipińskiego – prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz, który był wspierany przez rodziców lipuskich piłkarzy. Duży wkład w organizację turnieju na czele z dyrektorem Hubertem Grzenią miał Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu. Pomocy przy organizacji użyczyli także Gmina Lipusz, Sołectwo Lipusz, Zespół Szkół w Lipuszu oraz KS Wda Lipusz.

 

Organizacja turnieju była możliwa dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz i pieniądzom Starostwa Powiatowego w Koscierzynie.

 

(opracowanie materiału z Urzędu Gminy Lipusz - redakcja)

Fot. Materiały UG Lipusz