Kierowcy planujący dojechać jak najbliżej w celu znalezienia miejsca parkingowego powinni wziąć pod uwagę na stępujące zmiany:

  • ulica Dworcowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego (zaraz po zjeździe z wiaduktu w kierunku cmentarza, skręcając na światłach w lewo) w stronę Sądu Rejonowego do skrzyżowania z ul. Kapliczną jest jednokierunkowa. Przy pomniku Chrystusa Króla będzie zakaz wjazdu w ul. Dworcową od strony ul. Kaplicznej i ustawiona bramka. Oznacza to, że chcąc wjechać od ul. Wojska Polskiego, na wysokości ul. Gdańskiej będzie można pojechać tylko w górę do cmentarza.
  • ulica Kapliczna też będzie jednokierunkowa, w górę w kierunku cmentarza,
  • ulica Skarszewska też jednokierunkowa, od końca ul. Kaplicznej (czyli od początku cmentarza) do skrzyżowania z ul. Świętopełka (tam będzie ustawiony zakaz wjazdu w Skarszewską w dół). Warto więc pamiętać, że jadąc ul. Skarszewską od strony ogródków działkowych nie dojedziemy do cmentarza, a trzeba będzie skręcić w prawo w ul. Świętopełka,
  • alejka pomiędzy cmentarzami (ul. Markubowo) też będzie jednokierunkowa. Będzie można jechać tylko (od oczyszczalni) w stronę skrzyżowania ze Skarszewską, a więc za kościółkiem pw. Św. Barbary można tylko skręcić w prawo.

Ta organizacja ruchu obowiązywać będzie przez 6 dni, od soboty 29 października do czwartku 3 listopada.

(ak)