Pieczenie ciastek i pierników, ale także robienie zabawek, wyrabianie różnych kształtów z masy solnej to atrakcje, które spotkały uczestników zajęć feryjnych w "Strzelnicy".

- Trwają ferie i widać, że choć oferta dla dzieci w mieście jest dość duża, to nasza chyba należy do najlepszych - powiedział dyrektor Kościerskiego Domu Kultury Jan Dittrich. - W Strzelnicy robimy zabawki z włóczki, tak jak kiedyś nasi przodkowie wykonywali je z różnych starych rzeczy i my dziś też staramy się tak robić. Wykonujemy różne kształty z masy solnej, żeby dziecięce zdolności plastyczne uwrażliwić. Pieczemy też ciasteczka - dodaje Jan Dittrich. Dyrektor KDK podkreślał szczególnie tę ostatnią atrakcję, ponieważ w czasie warsztatów z pieczenia instruktor prowadzący zajęcia przygotował przedwojenne foremki, wyciskarki kształtów, a także prowadził wypiekanie pierników według wielowiekowej receptury piernikarzy z Torunia.

W ofercie Kościerskiego Domu Kultury są również półkolonie. W siedzibie KDK przy ul. Długiej 31 w godzinach od 9.30 do 14.30 uczestnicy rozpoczynają dzień od wspólnego śniadania, a następnie biorą udział w zajęciach tańca, muzyki, karate, karaoke, teatrzyków. Po obiedzie półkolonie kończą się czytaniem bajek.

KDK zaprasza też wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach w sobotę, podczas których dzięki współpracy z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym odbędzie się obrączkowanie ptaków. Zajęcia odbędą się w "Strzelnicy" od godz. 8.00 do 11.00.

(ak)

 

 

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii