Dyżurny kościerskiej komendy wczoraj (3 kwietnia) ok. godz. 17.40 został powiadomiony o tym, że w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie doszło do zaatakowania pacjentów przez niebezpiecznego napastnika. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji.

Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego obywatela Szwecji, który - jak się okazało - przyszedł do szpitala i zaatakował metalowym kluczem do kół samochodowych 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, zadał mu kilka ciosów w głowę, a następnie zaatakował nożem 62-latka z Kościerzyny. Ofiara ataku została zraniona nożem w okolicach ucha i szyi. Na szczęście pracownikom szpitala udało się obezwładnić napastnika. Życiu zaatakowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Mieszkaniec powiatu kartuskiego ma na głowie guzy od ciosów kluczem, a 62-letniemu mężczyźnie założono szwy.

Mężczyzna, obywatel Szwecji, mieszkający w Kościerzynie został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że jest trzeźwy. Dodatkowo pobrano krew do badań, by sprawdzić, czy 42-latek nie był pod wpływem środków odurzających. Sprawca tego czynu trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przesłuchali świadków tego zdarzenia, zabezpieczono przedmioty, którymi zaatakował mężczyzna. W niedługim czasie zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie podejrzanemu zarzutu.

(r)