Podczas XV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, ślubowanie złożyli Sylwia Leyk z klubu radnych PiS oraz Rafał Neumann z klubu radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja. Nowi radni zajęli miejsca w sejmiku po Magdalenie Sroce i Ryszardzie Świlskim, którzy złożyli rezygnację w związku z objęciem mandatów parlamentarnych po ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu.

 
Sylwia Leyk aktualnie jest szefową lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości jako pełnomocnik na powiat kartuski. Radną województwa pomorskiego została po raz pierwszy. Będzie pracować w Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Zaczynam nowy etap w swoim życiu. Dotychczas działałam na polu społecznym w różnych fundacjach na terenie Gdańska i Kaszub – mówi radna Leyk. – Obecnie działam w stowarzyszeniu Integracja-Edukacja, która zajmuje się wsparciem edukacyjnym oraz popularyzacją sportu wśród dzieci. Należę także do Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski".

Radna Leyk na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach. Z wykształcenia jest magistrem administracji, ukończyła Gdańskie Studium Rachunkowości i Biznesu, a teraz kontynuuje studia menedżerskie w Warszawie. Najlepiej lubi odpoczywać z rodziną przy domowych zajęciach.

 

Rafał Neumann jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Będzie pracować w Komisji Rewizyjnej, Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny. Zaznacza, że chciałby zwracać szczególną uwagę na finanse samorządu województwa. – To mój debiut w sejmiku, ale nie w samorządzie – zaznacza radny Neumann. – Wcześniej dwie kadencje zasiadałem w Radzie Miasta Starogard Gdański. Tam byłem członkiem Komisji Budżetowej oraz Komisji Infrastruktury. Piastowałem też funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta.

Radny Neumann jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest właścicielem firmy z branży budowlanej, w ramach której zajmuje się sprzedażą stolarki okiennej i drzwiowej.

Jego hobby to sport, przede wszystkim koszykówka i piłka nożna. – W Starogardzie Gdańskim mamy Polpharmę, która gra w ekstraklasie, więc moje serce bije przede wszystkim dla tej drużyny, ale jeżdżę także na mecze Lechii Gdańsk – zaznacza.

 

(dp)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii