29 lutego w Kościerzynie został zainaugurowany parkrun Rezerwat Strzelnica. Jest to 73 lokalizacja w Polsce.

 

Parkrun Polska to bezpłatne, cotygodniowe spotkania na dystansie 5 km z pomiarem czasu, w ramach których można biec, truchtać, maszerować lub uczestniczyć w charakterze wolontariusza. Spotkania odbywają się zawsze w sobotę o 9.00 rano i przeznaczone są dla każdego bez względu na wiek, kondycję, czy też osiągane rezultaty.

 

Na starcie stanęło 125 osób – biegnących lub maszerujących z kijami. Oprócz rzeszy indywidualnych uczestników, swoich przedstawicieli mieli Kościerski Klub Nordic Walking, Kościerski Klub Morsów, Akademia Biegowa Kościerzyna. Nad przebiegiem spotkania czuwało 23 wolontariuszy, którzy mierzyli czas, rozdawali tokeny, skanowali kody uczestników, zabezpieczali trasę, zamykali stawkę lub upiekli ciasto. Warto dodać, że podczas parkrun nikt nie jest ostatni.

Po zapoznaniu z ideą i zasadami parkrun, na dźwięk wystrzału wszyscy ruszyli na trasę. Dobry nastrój nikogo nie opuszczał. Po przebyciu 5 km na każdego czekała gorąca herbata, kawa, ciasto i owoce. Spotkanie swoim występem uświetniły Julia i Zuzia Zaborowskie, które dla startujących przepięknie zaśpiewały kilka piosenek.

Czas dla aktywnie spędzających sobotni poranek znalazł również burmistrz Michał Majewski, który dopingował biegnących.

Udział w spotkaniach odbywa się na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun, np. na stronie: www.parkrun.pl/rezerwatstrzelnica/ Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie spotkań, w dowolnym terminie i dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce i na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilu uczestnika i przesyłane na adres poczty elektronicznej.

Parkrun to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym. Spotkania organizowane są niemal na wszystkich kontynentach i skupiają setki tysięcy uczestników.

Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do rodziny parkrun i regularnego udziału w spotkaniach, w każdą sobotę o godz. 9, na Strzelnicy, a szczególnie w najbliższą, kiedy będzie świętowanie nadchodzącego Dnia Kobiet. W parkrun nie liczy się czas, ale udział.

Elwira Kwidzińska

Fot. Paweł Marcinko, Piotr Kwidziński

parkru
parkrun1
parkrun8
parkrun17
parkrun18
parkrun19
parkrun20
parkrun21
parkrun30
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9
comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii