Henryk Baszanowski, popularny  w Kościerzynie i powiecie kościerskim operator telewizyjny zmarł dziś, 13 stycznia, w nocy. Miał 69 lat.

 

O śmierci Henryka Baszanowskiego poinformował na jego profilu facebookowym syn Waldemar.

 

Henryk Baszanowski był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Kościerzynie. Znali go niemal wszyscy, bowiem od co najmniej 30 lat pojawiał się z kamerą na wszelkich wydarzeniach związanych z życiem lokalnej społeczności. Rejestrował dla kościerskiej telewizji wydarzenia samorządowe, sportowe, życie szkół, przedszkoli, uroczystości państwowe i religijne, koncerty, przeprowadzał sondy uliczne, często to robił sam zza kamery zadając pytania spotkanej osobie. Współorganizował oraz rejestrował od początku funkcjonowania w Kościerzynie działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był zawsze pierwszy na miejscu przed wszystkimi dziennikarzami rozstawiając swój sprzęt. Żadna ważna uroczystość nie odbyła się bez jego udziału.

 

Jego ostatnie lata działalności związane były z pracą na rzecz rejestrowania wydarzeń dla Urzędu Miasta, ale i tak filmował, jak zawsze, codzienne życie kościerskiej społeczności. Był pogodnym człowiekiem. Zawsze elegancko ubrany i skupiony na swojej pracy. Znali go starzy i młodzi.

 

Choć walczył z chorobą, to jeszcze pod koniec 2020 roku rejestrował lokalne wydarzenia.

 

Bardzo Go będzie brakowało w Kościerzynie.

 

Pogrzeb śp. Henryka Baszanowskiego odbędzie się w sobotę, 16 stycznia po mszy św. o godz. 9.30 w kościele Trójcy Świętej w Kościerzynie.

 

 

(ak)  Fot. Adam Kiedrowski