Kościerscy policjanci apelują o zwiększenie uwagi na przejściach, zarówno prowadzącym samochód jak i przechodzącym przez pasy. Znów bowiem doszło do potrącenia.

W sobotę około godziny 11 na ul. Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Gdańską 14-letnia dziewczyna najprawdopodobniej wtargnęła na jezdnię prosto pod maskę volkswagena golfa. Choć obrażenia nie wydawały się duże, dziewczynka została przewieziona do szpitala w Gdańsku.

Drugi wypadek wydarzył się w Łubianie wczoraj (niedziela, 27.11) około 20.30 na ul. Ogrodowej. Mężczyzna idąc poboczem stracił równowagę tak niefortunnie, że przewracając się głową w kierunku ulicy wpadł na przejeżdżający akurat w tym momencie samochód audi kierowany przez 18-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Po zbadaniu okazało się, że kierowca był trzeźwy, ale pieszy miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pieszego z lekkimi obrażeniami przewieziono karetką do szpitala.

Tu policja też apeluje, że jeśli ktokolwiek wraca z imprezy, gdzie był spożywany alkohol, żeby korzystać z uprzejmości znajomych, którzy mogliby bezpiecznie odprowadzić nietrzeźwą osobę do domu.

(a)

Aktualizacja: Jak nas poinformował jeden z Czytelników, który był na miejscu potrącenia dziewczynki, wypadek wyglądał inaczej. Według jego relacji, dziewczynka została potrącona, gdy wjechała na przejście hulajnogą. Po uderzeniu przez samochód utykała na jedną nogę. - Karetki nie wzywano, a kierująca volkswagenem, gdy się zorientowała, że nic groźnego nie zaszło, odjechała. Dziewczynkę zawiozła do szpitala jej mama - opowiada nasz rozmówca.