Kryminalni z komendy powiatowej policji w Kościerzynie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy napadli na pracownika salonu gier i ukradli 5,8 tys. złotych.

W minioną niedzielę (27 listopada) o godz. 12.50 dyżurny kościerskiej policji odebrał telefon z informacją, że w jednym z salonów gier na terenie Nowej Karczmy doszło do rozboju. Z relacji pokrzywdzonego pracownika wynikało, że kilka minut przed godz. 13 do salonu weszło trzech mężczyzn, którzy podeszli do pracownika salonu. Dwóch napastników odepchnęło poszkodowanego od lady, a trzeci wyciągnął pieniądze z szuflady. Następnie wsiedli do samochodu, gdzie znajdował się czwarty sprawca i uciekli. Bandyci ukradli z kasetki 5,8 tys. złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Po kilkunastu godzinach zatrzymali napastników w jednym z mieszkań na terenie Kościerzyny. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom w wieku 18, 20 , 26 i 29 lat zarzutu rozboju. Zatrzymani przyznali się do winy.

Dziś (1 grudnia) kościerski sąd zdecyduje o  tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kościerskiego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(pk)

comments

KOŚCIERZYNA 112

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

06 lutego 2020
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził…

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii