Kryminalni z komendy powiatowej policji w Kościerzynie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy napadli na pracownika salonu gier i ukradli 5,8 tys. złotych.

W minioną niedzielę (27 listopada) o godz. 12.50 dyżurny kościerskiej policji odebrał telefon z informacją, że w jednym z salonów gier na terenie Nowej Karczmy doszło do rozboju. Z relacji pokrzywdzonego pracownika wynikało, że kilka minut przed godz. 13 do salonu weszło trzech mężczyzn, którzy podeszli do pracownika salonu. Dwóch napastników odepchnęło poszkodowanego od lady, a trzeci wyciągnął pieniądze z szuflady. Następnie wsiedli do samochodu, gdzie znajdował się czwarty sprawca i uciekli. Bandyci ukradli z kasetki 5,8 tys. złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Po kilkunastu godzinach zatrzymali napastników w jednym z mieszkań na terenie Kościerzyny. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom w wieku 18, 20 , 26 i 29 lat zarzutu rozboju. Zatrzymani przyznali się do winy.

Dziś (1 grudnia) kościerski sąd zdecyduje o  tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kościerskiego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(pk)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii