Wczoraj (niedziela, 26 lutego) około godziny 17.30 dyżurny kościerskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w na drodze wojewódzkiej nr 235 przy skręcie do miejscowości Wyrówno w gminie Dziemiany.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, wyjaśniali okoliczności zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 42-letni kierowca opla movano, jadąc w kierunku Chojnic, prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od motoroweru marki longjia i najechał na jego tył. W wyniku tego wypadku ranny został 26-letni kierujący jednośladem. Rannego przetransportowano do szpitala.
Policjanci sprawdzili alkotestem trzeźwość kierowców, obaj byli trzeźwi. Teraz mundurowi zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem tego wypadku. Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

- Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy - apeluje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

(r)

Zapisz

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii