Kryminalni z kościerskiej komendy zatrzymali trzy osoby z powiatu kościerskiego, podejrzane o kradzieże z włamaniami do sklepów, samochodów i mieszkań.

Przez kilkanaście dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli powiadamiani o włamaniach do sklepu, mieszkań i samochodów. Sprawcy z miejsc, gdzie dokonywali włamań, zabrali m.in. pieniądze, art. spożywcze, elektronarzędzia. Wartość strat właściciele wycenili na kilkanaście tysięcy złotych. Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku czynności operacyjnych wytypowali sprawców włamań.

Dziś (4 sierpnia) o godz. 4.00 policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki audi, w którym znajdowały się trzy osoby. Okazali się nimi mieszkańcy naszego powiatu w wieku 23, 25 i 29 lat. Wszyscy zostali zatrzymani. Dodatkowo w samochodzie policjanci odnaleźli artykuły skradzione dzień wcześniej ze sklepu oraz środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Zebrany materiał dowodowy pozwoli w niedługim czasie śledczym na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem.

Cała trójka w przeszłości była notowana za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać sprawcę do zadośćuczynienia pokrzywdzonemu jego strat materialnych.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii