Policjanci z kościerskiej komendy prowadzili wczoraj (21 września) działania przeciwko tym kierowcom, których zachowania przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowe przewożenie osób. Punkty kontrolne znajdowały się na terenie całego powiatu kościerskiego.

Wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu prowadzone były w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Edward". Działania ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych kierowców i pieszych. Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 300 kierowców. Przystępując do kontroli funkcjonariusze zwracali także szczególną uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Wobec kierowców i pasażerów, którzy nie przestrzegali obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa policjanci nałożyli 22 mandaty karne.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali jednego kierowcę po użyciu alkoholu. Na terenie naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku i kolizji. Takie akcje odbywają się cyklicznie, a ich głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii