W czwartek 31 stycznia policjanci z drogówki w Nowym Klinczu (gmina Kościerzyna) zatrzymywali do kontroli jadące drogą wojewódzką pojazdy.

 

W pewnym momencie jadący renault megane na chojnickich numerach rejestracyjnych mimo znaków dawanych przez policjantów nie zatrzymał się do kontroli, a następnie skręcił w polną drogę, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, jednak kierowca renault twardo uciekał dalej. Na skraju lasu, pomiędzy Barkoczynem a Wielkim Klinczem samochód uciekającego zepsuł się, zatrzymał się i wybiegło z niego kilka osób. Policjanci złapali jedną z uciekających, którą okazała się 20-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Wkrótce udało się ustalić kierowcę. W piątek mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli i ucieczki. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności

Kierowca tłumaczył, że uciekał dlatego, iż przestraszył się policji. Sprawca znany jest kościerskim policjantom, więc ci nie uwierzyli zatrzymanemu i teraz szczegółowo sprawdzają prawdziwe motywy ucieczki mężczyzny.

(a)

comments

KOŚCIERZYNA 112

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

06 lutego 2020
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził…

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii