Policjanci podczas wczorajszych (poniedziałek) kontroli drogowych w Kościerzynie uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom będącym pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 

Pierwszym wyeliminowanym z ruchu drogowego był kierowca volkswagena golfa. 41-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się też, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ prawo jazdy zostało mu wcześniej odebrane wyrokiem sądu.

 

Nie udało się też jeździć bezkarnie kierowcy bmw, który został skontrolowany na ul. Szopińskiego. Jak powiedział nam rzecznik kościerskich policjantów, kierowca bmw był bardzo zdenerwowany, co tylko zachęciło kontrolujących do gruntownego sprawdzenia pojazdu. Okazało się, że wewnątrz samochodu znajduje się zawiniątko z marihuaną. Policjanci sprawdzili więc kierowcę narkotestem. Wynik okazał się pozytywny. Kierowca, 22-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego usłyszy teraz zarzuty: posiadania narkotyków i prowadzenia pojazdu pod ich wpływem.

 

(a)

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii