Kościerscy policjanci spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, z inicjatywy mundurowych tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. Rozmowy dotyczą m.in. zagrożeń związanych z Internetem.


Wychodząc naprzeciw bieżącej sytuacji w szkolnictwie, policjanci z Kościerzyny oraz potrzebom lokalnych szkół, prowadzą zajęcia o charakterze profilaktyczno –edukacyjnym, które przeniesione zostały na płaszczyznę internetową i lekcje są prowadzone w formie zajęć on-line.

 

W zeszłym tygodniu przeprowadzono spotkanie w klasie drugiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Uczniowie zostali zapoznani z przestępczością i zagrożeniami internetowymi. Szczegółowo wyjaśniony został stalking, a także pojęcie hejtu, bullyingu, gróźb karalnych, poniżania, wyśmiewania czy wykluczenia z grup internetowych. Ponadto omówiona została tematyka związana z bezpieczeństwem pieszych. Uczniom zwrócono uwagę na ważną rolę elementów odblaskowych w ramach akcji „Świeć przykładem".


(pkwidz)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii