Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Niecodzienna interwencja kościerskich policjantów podczas awantury domowej.


We wtorek policjanci zostali poproszeni o interwencję w miejscowości Wielki Podleś w gminie Kościerzyna, gdzie w jednym z domów trwała głośna awantura pomiędzy dwojgiem młodych ludzi.

Po przybyciu mundurowych, uczestnik domowej awantury widząc policjantów, rzucił się do ucieczki. Ci w mgnieniu oka rzucili się do pościgu awanturnika. Gdy go złapali, okazało się, że uciekający 21-latek miał dodatkowe powody do ucieczki, był bowiem osobą poszukiwaną do odbycia rocznej kary więzienia  za kradzieże. W momencie "pakowania" mężczyzny do radiowozu, do policjantów podbiegła 17-letnia uczestniczka domowej awantury (wcześniej awanturująca się z 21-latkiem) i zaatakowała fizycznie interweniujących funkcjonariuszy. Mundurowi zatrzymali również i ją, a następnie umieścili młodą kobietę w policyjnym areszcie.

 

21-latek został przewieziony do zakładu karnego. Krewkiej 17-latce przedstawiono w czwartek zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariuszy oraz znieważenia policjantów. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 

(r)