Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Po Kościerzynie może grasować oszust. Jego ofiarą padła już co najmniej jedna starsza kobieta.

 

Do zdarzenia doszło w środę, w godzinach przedpołudniowych, przy ul. Cegielnia w Kościerzynie.

 

Przed jeden z domów podjechał samochód marki Audi A2, najprawdopodobniej koloru granatowego, z którego wysiadł mężczyzna w wieku około 40-50 lat. Miał przy sobie paczkę, która rzekomo była przesłana przez parafię w Kościerzynie i adresowana na ten dom. Starszą panią nie zdziwił ten fakt, ponieważ często do domowników kurierzy dostarczali różne paczki. Kiedy paczka została wręczona, okazało się, że trzeba uiścić 900 zł. Elegancko ubrany mężczyzna tak pokierował rozmową, że kobieta zapłaciła mu 400 zł, ponieważ więcej w tym momencie nie miała. Mężczyzna przystał na taką kwotę i odjechał sprzed domu.

 

Wkrótce kobieta zorientowała się, że padła ofiara oszusta. Nikt z domowników na taką paczkę nie czekał, tym bardziej, że jej zawartość stanowiły znikomej wartości przedmioty.

 

Ciekawostką jest to, że oszust wiedział, że pod ten adres trafiają różne paczki oraz to, że starsza pani była w domu sama. Sprawa nie została jeszcze zgłoszona na policję, dlatego ostrzegamy wszystkich - uważajcie na fałszywych kurierów!

 

(ak)