Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Brzmi nieprawdopodobnie, ale policja otrzymała zawiadomienie o tym, że osoba kierująca schroniskiem miała się dopuścić znęcania nad powierzonymi jej zwierzętami. Zawiadomienie o rzekomym przestępstwie wniósł były współpracownik schroniska.

 

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od jednego z policjantów, w schronisku dla zwierząt w Kościerzynie miało dochodzić do bicia psów.

 

O sprawie wypowiedział się też rzecznik kościerskiej policji: - Policjanci kilka dni temu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie. Prokurator wydał postanowienie o przeprowadzeniu kontroli schroniska - mówi asp. sztab. Piotr Kwidziński.

 

Wczoraj (środa, 6 października) policjanci w obecności lekarza weterynarii weszli na teren placówki i wykonywali czynności sprawdzające.

 

Według naszych ustaleń, policjanci prowadzą czynności wyjaśniające - jak na razie - w sprawie zawiadomienia, a nie przeciwko osobie kierującej schroniskiem.

 

(a) Fot. Adam Kiedrowski