Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Pijany kierowca sprawcą wypadku. Do zdarzenia doszło w niedzielę w Loryńcu (gmina Kościerzyna) około godz. 9.30.

 

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący oplem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował 27-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia pasażerka volkswagena została ranna. Przetransportowano ją karetką do szpitala.

 

Funkcjonariusze zbadali kierujących alkotestem. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, dodatkowo posiadał czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 r.

 

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeśli kiedykolwiek zauważymy dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Dzwoniąc pod numer 112,określmy miejsce, w którym się znajdujemy i powiedzmy, jakie zachowania kierowcy wzbudzają nasz niepokój. Opiszmy samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor). Pamiętajmy- pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.


(pk)