Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

We wtorek po południu funkcjonariusz kościerskiej drogówki zauważył kierującego bmw, który łamał przepisy ruchu drogowego.

 

Policjant zatrzymał pojazd do kontroli. Podczas sprawdzania bagażnika, mundurowy zauważył specjalistyczny sprzęt elektroniczny. O fakcie kontroli powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Okazało się, że dyżurny w tym samym czasie otrzymał zgłoszenie o kradzieży z terenu Niemiec sprzętu specjalistycznego do koparki. Poszkodowany wracał z Niemiec, ale miał podejrzenia, że ukradziony sprzęt jest transportowany w kierunku Kościerzyny właśnie wskazanym przez niego bmw. Kontrola policyjna i zgłoszenie zbiegło się akurat w tym samym momencie.

 

Kierujący samochodem bmw został przewieziony do komendy powiatowej w Kościerzynie w celu wyjaśnienia. Również do komendy stawił się poszkodowany, który rozpoznał skradzione urządzenie wraz z osprzętem o łącznej wartości 6 tys. zł.

 

35-latek, mieszkaniec powiatu gdańskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara 5-lat pozbawienia wolności.

 

(r)