Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

W ciągu minionej doby strażacy z terenu powiatu kościerskiego interweniowali przy 39 miejscowych zagrożeniach związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej interwencji było w gminie Liniewo.

Mimo tak dużej ilości zdarzeń, na szczęście nie było ofiar w ludziach ani rannych. W podziale na gminy powiatu kościerskiego, strażacy byli wzywani do następującej ilości zdarzeń:  Dziemiany 5, Karsin 5, Kościerzyna 2, gmina Kościerzyna 6, Liniewo 14, Nowa Karczma 5, Stara Kiszewa 2.


Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Liniewie, gdzie silny wiatr całkowicie zerwał dach z budynku gospodarczego, a dach na chlewni został uszkodzony przez spadający konar drzewa. Strażacy zabezpieczyli uszkodzone poszycia dachowe przy użyciu plandek. Straty oszacowano wstępnie na 120 tysięcy złotych.

W Szumlesiu Królewskim silny wiatr powalił drzewo na dach budynku mieszkalnego, w wyniku czego poszycie dachu zostało częściowo uszkodzone. W Iłownicy spadające drzewo uszkodziło trzy samochody osobowe.Łączną wartość uszkodzonego mienia we zdarzeniach oszacowano na 190 tysięcy złotych.

 

Opracowanie: asp. Mateusz Szmaglik- KP PSP Kościerzyna

Zdjęcia: OSP Grabowo, OSP Osowo, OSP Wiele, OSP Stara Kiszewa, OSP Nowa Karczma, OSP Wysin