Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój oraz odzyskali zrabowany przez napastników portfel wraz z zawartością (karty bankomatowe i dowód osobisty). Sprawcy pobili swoją ofiarę w ośrodku dla osób bezdomnych w Wielu.

 

W piątek do Posterunku Policji w Karsinie zgłosił się 67-latek, mieszkaniec powiatu kościerskiego i powiadomił, że dwa dni wcześniej (21 października) ok. godz. 21 został pobity przez dwóch mężczyzn, a następnie okradziony. Zgłaszający był podopiecznym ośrodka dla bezdomnych w Wielu, a napastnicy to także bezdomni z tego ośrodka.

Sprawcy zabrali portfel z dokumentami. Mundurowi od razu zajęli się tą sprawą, przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zatrzymali 69 i 34-latka, mieszkańców naszego powiatu. Starszy z napastników ma bogatą przeszłość kryminalną. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie.

 

Policjanci odzyskali utracony portfel. Sprawcy przyznali się do zarzucanego czynu. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu starszego z podejrzanych na okres 3 miesięcy, natomiast w przypadku młodszego zastosowano dozór policyjny.

 

Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

(r)