"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem odbyły się działania na drogach powiatu kościerskiego. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W poniedziałek, 3 października, od samego rana policjanci z ruchu drogowego i posterunku policji w Liniewie realizowali działania "Trzeźwy Poranek". Mundurowi przeprowadzili ponad 570 badań trzeźwości. Funkcjonariusze ujawnili pięciu kierujących po użyciu alkoholu i dwóch nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze uniemożliwili im dalszą jazdę.

Łącznie mundurowi ukarali 10 uczestników ruchu za popełnione wykroczenia. Ponadto mundurowi zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i pięć praw jazdy. Rekordzistką okazała się 52 letnia jadąca skuterem w miejscowości Orle (gmina Liniewo). Alkomat wykrył u niej 1,5 promila alkoholu.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

(pk)

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii