Kościerska policja pod nadzorem tutejszej prokuratury bada okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Szumlesiu Królewskim.

W poniedziałek po godzinie 16.00 dyżurny kościerskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na trasie Nowa Karczma - Gdańsk, w miejscowości Szumleś Królewski. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów ruchu drogowego i służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń policji, 23-letni mieszkaniec pow. kartuskiego kierujący fiatem 126 p, jadąc w kierunku Gdańska, z niewiadomych na razie przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki volvo, którym kierował 25-letni kierowca, również mieszkaniec powiatu kartuskiego. Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów fiata, mieszkańców powiatu kościerskiego w wieku 69 i 44 lat.

Kierowca malucha został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gdańsku. Badanie alkotestem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Droga była zablokowana do 19.30, policjanci zorganizowali objazdy. (r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii