Na drodze gruntowej pomiędzy Kościerzyną a Wieprznicą (gmina Kościerzyna), kilkaset metrów za wiaduktem kolejowym koło Strzelnicy, po prawej stronie drogi (patrząc w kierunku Wieprznicy) co najmniej od lata zwisały, na wysokości 1,5 m od ziemi, kable z przydrożnych słupów. Teraz jest tak już w kolejnym miejscu przy tej drodze. Ale kable już nie tylko zwisają, a na dobre leżą na ziemi. Nie będziemy sprawdzać, czy tymi kablami płynie prąd czy cokolwiek innego, radzimy wszystkim spacerującym i jeżdżącym rowerami tą drogą uważać na to miejsce. Również uczulamy rodziców, żeby w tych okolicach szczególnie pilnować swoich pociech.

Te kable nie są jakoś specjalnie ukryte, widać je bardzo dobrze podczas jazdy jazdy samochodem. Jak to jest, że nikt z właścicieli tej linii nie naprawia tego, a pozwala na taki stan przez tyle miesięcy?

(ak)

Aktualizacja na godz. 20.20: dostaliśmy przed chwilą informację, że są to najprawdopodobniej kable telefoniczne i płynący przez nie prąd nie powinien być groźny dla życia . Jednak po to są słupy,  że ma to wisieć odpowiednio wysoko, a nie na wysokości twarzy albo leżeć na ziemi. Poza tym kable to kable.

liniawieprznica0001
liniawieprznica0002
liniawieprznica0003
liniawieprznica0004
liniawieprznica0005
Previous Next Play Pause
liniawieprznica0001 liniawieprznica0002 liniawieprznica0003 liniawieprznica0004 liniawieprznica0005

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz