Użytkownicy skateparku w parku miejskim przy ul. 8 Marca mają żal do władzy, że mimo obietnic nie doprowadziła do naprawy tego obiektu.

Skatepark, obiekt, który miał być w zamyśle atrakcją dla młodych i najmłodszych mieszkańców miasta wita brakującymi drzwiami - bramkami oraz wyświechtaną kartką z napisem: "środkowa rampa uszkodzona. Ze względu bezpieczeństwa prosimy z niej nie korzystać". Nie dziwi więc reakcja młodych ludzi, którzy są rozżaleni stanem tego miejsca.

Kacper Stencel, 18-letni mieszkaniec Kościerzyny w skateparku ćwiczy różne triki codziennie. Dzieci przyglądają mu się z podziwem, próbują naśladować na swoich małych hulajnogach i rowerkach. - Przychodzę od 8 lat - mówi nam z żalem w głosie - a wraz ze mną przychodziło tu więcej młodych ludzi, którzy już są tu coraz rzadziej, właśnie zniechęceni stanem obiektu - mówi Kacper Stencel. Jego zdanie podzielają inni młodzi ludzie, skupieni wokół facebookowego profilu Skatepark Kościerzyna.Dziury, buble, słabe oświetlenie, źle ułożone rampy, liczne uszkodzenia oraz nie wspominając już o obiecanej kilka lat temu stałej modernizacji parku, gdzie władze pomimo ustalonego wstępnie projektu i wizji parku oraz jego przebudowy nagle go zmieniły dokładając tylko rampę, rurki i to coś co nazwijmy sobie "murkami". Wtedy było wytłumaczenie, że jednak budżet nie był taki jaki miał początkowo być, lecz uwaga cytuję "Z roku na rok, będziemy ulepszać park tak, aby był na wyższym poziomie" I co mamy? Nic, park stoi jak stał i jest z nim tylko gorzej - czytamy na ich stronie. W ostatnich latach wybudowało się sporo parków na wyższym poziomie. Gdynia, Żukowo, Tczew, Bytów czy nawet mały park w Przywidzu jest bardziej sensowny niż ten tutaj - pisze Kryspin Gończ z Kościerzyny, administrator strony.

I rzeczywiście, skatepark zamiast być naprawiany, a nawet ulepszany, marnieje z roku na rok. Może władze miasta zauważyłyby, że młodzi ludzie, którzy kilka lat temu odważyli się spotkać z poprzednim burmistrzem i przedstawić mu swoje pomysły, uwagi i prośby, są coraz bardziej rozżaleni brakiem reakcji urzędu?

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

Kacper Stencel z Kościerzyny opowiada o złym stanie skateparku.