W czwartek po południu w Kościerzynie doszło do dwóch potrąceń pieszych.

O godz. 16.10 na ulicy Szkolnej, przy skrzyżowaniu z ul. Heykego, kierujący samochodem marki fiat panda, 33-letni  mieszkaniec Kościerzyny, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i potrącił na przejściu dla pieszych 31-letnią mieszkankę Kościerzyny. Piesza z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowca i potrącona byli trzeźwi.

O godz. 17.30 policja otrzymała informację, że na ul. Szopińskiego (przy skrzyżowaniu na rondzie z ul. Wojska Polskiego) kierujący volkswagenem 61-letni mieszkaniec Gdyni nie zachował należytej ostrożności i potrącił na przejściu dla pieszych 29-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Pieszego z ogólnymi potłuczeniami przetransportowano do szpitala. Przebadano obu uczestników zdarzenia pod kątem trzeźwości, okazało się, że pieszy miał około 1 promila alkoholu we krwi. Prawdopodobnie nie będzie to miało jednak znaczenia, ponieważ pieszy został potrącony na pasach i przechodził prawidłowo.

Ponieważ pierwszy wypadek wydarzył się przy zapadającym zmroku a drugi już po zmroku, policja apeluje, aby piesi zakładali albo jaskrawe ubrania albo takie, które mają elementy odblaskowe. Warto też zwrócić uwagę, że w Kościerzynie jest wiele przejść dla pieszych bardzo słabo oświetlonych.

(a)