Dzisiaj (6 grudnia) po godz. 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Lubaniu (gmina Nowa Karczma).

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca samochodu marki suzuki vitara, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na pas ruchu przeciwnego i zderzył się z samochodem nissan qashqai, którym kierowała 46-kobieta. W wyniku zderzenia kobieta została ranna, a następnie przetransportowaną ją karetką do szpitala. Funkcjonariusze zbadali kierujących alkotestem. Oboje byli trzeźwi.

- Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni - apeluje oficer prasowy kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński. - Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem, pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy - dodaje policjant.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii