7 grudnia już od godzin przedpołudniowych, około 10.30 strażacy brali udział w gaszeniu pożaru w Lipuszu przy ul. Partyzantów, gdzie zapalił się budynek gospodarczy. Jak informuje młodszy kapitan Krzysztof Koprowski z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, w akcji brały udział dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze z Kościerzyny oraz dwa zastępy ochotniczej straży pożarnej. Pożar gasiło w sumie 12 strażaków. W akcji użyto, między innymi, podnośnika hydraulicznego. Przyczyną pożaru, który gasiło w sumie 12 strażaków była nieszczelność przewodu kominowego w kominku. Straty oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych, ale uratowane mienie na 900 tysięcy zł.

Kolejną akcję gaśniczą, około 13.25 strażacy przeprowadzili w Kościerzynie, przy ul. 8 Marca, gdzie w budynku wielorodzinnym zapalił się komin. Przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie. Strażacy usunęli paliwo z pieca, ugasili pożar i za pomocą szczotki kominiarskiej zrzucili sadzę z wnętrza komina. Do akcji przyjechało 4 ratowników użyto dwoma wozami z jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Już około 17.45 strażacy wyjeżdżali na akcję usuwania plamy olejowej z jezdni w Kościerzynie na ulicy Wojska Polskiego. Użyto sorbentu, czyli środka pochłaniającego, m.in. produkty ropopochodne. Wysypuje się go na rozlaną substancję a następnie po wchłonięciu zmiata się go i usuwa. Przyczyną pojawienia się plamy był wyciek substancji z pojazdu. Na identyczną akcję pojechali tego samego dnia strażacy do Wysina (gmina Liniewo) przy ul. Wyzwolenia.

Około godz. 23.00 w Szumlesiu Szlacheckim (gmina Nowa Karczma) zapaliła się komora silnika w audi a8. Jego kierowca zdążył zatrzymać samochód i oddalić się na bezpieczną odległość. Przybyli na miejsce strażacy w sile 14 osób - trzech zastępów (jeden z JRG i dwa OSP z Nowej Karczmy) przystąpili do gaszenia poprzez podanie dwóch prądów środka gaśniczego. Pojazd ugaszono, ale straty są znaczne, bo wynoszą około 60 tysięcy złotych.

(ak)

 

 

 

comments

KOŚCIERZYNA 112

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

06 lutego 2020
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził…

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

Zaginął mieszkaniec Kościerzyny

03 stycznia 2020
Default Image
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują 30-letniego Adriana…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii