UA-57097473-1
 
 

Policjanci z Kościerzyny i Liniewa zatrzymali po pościgu trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu w Wąglikowicach.

W czwartek wieczorem mieszkańcy jednej z posesji w Wąglikowicach (gmina Kościerzyna) zauważyli, że u sąsiadów po podwórku kręcą się nieznani mężczyźni. Zobaczyli też, że koło domu znajduje się samochód dostawczy, a gdy zauważyli, że w jednym z piwnicznych okien jest wybita szyba zyskali pewność, że to złodzieje. Zadzwonili na policję z informacją o trwającym włamaniu, jednak gdy funkcjonariusze byli w drodze, coś złodziei spłoszyło. Mężczyźni zapakowali część przedmiotów i szybko odjechali. Ale sąsiad nie dał za wygraną. Wsiadł do swojego samochodu i ruszył za złodziejami . Będąc cały czas w łączności z policjantami informował ich, dokąd sprawcy jadą. Gdy policjanci znaleźli się na "ogonie" busa i chcieli go zatrzymać, złodzieje przyspieszając rzucili się do ucieczki. Stróże prawa powiadomili więc swoich kolegów - policjantów z Liniewa o pościgu złodziei, żeby zablokowali drogę. W miejscowości Nowa Kiszewa - Chrósty liniewscy policjanci postawili radiowóz w poprzek drogi i zatrzymali busa - citroena jumpera, w którym siedziało trzech mężczyzn. Sprawcy wieku 33, 39 oraz 40 lat to znani policji przestępcy. Wszyscy spędzili noc w policyjnym areszcie.

W busie znajdowały się skradzione przedmioty wartości około 4 tysięcy zł. Okazało się też, że złodzieje mieli przygotowane na posesji inne skradzione rzeczy, których nie zdążyli zabrać, gdyż zostali spłoszeni.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz kara więzienia do 10 lat. Zapewne jeszcze dodatkowym zarzutem okaże się ucieczka przed policją.

(a)

 

 

 

 

 Zapisz

comments

KOŚCIERZYNA 112

06 lutego 2020

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków.

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

Zaginął mieszkaniec Kościerzyny

03 stycznia 2020
Default Image
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują 30-letniego Adriana…

Kradł kable z posesji

31 grudnia 2019
Nie uniknie odpowiedzialności 34-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyźnie…

Dwie osoby ranne po zderzeniu skody i audi

31 grudnia 2019
W poniedziałek przed godz. 10.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na…

Matka 3-letniego chłopca była pod wpływem narkotyków i alkoholu

24 grudnia 2019
Kościerzyna. 35-letnia mieszkanka Kościerzyny opiekowała się synem będąc pod wpływem…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii