Elementy odblaskowe, zawieszki, breloczki do kluczy rozdawali policjanci w minionym tygodniu pieszym i kierowcom.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Kościerzynie na terenie całego powiatu zachęcali pieszych do używania elementów odblaskowych wręczając przy tym zawieszki, breloczki do kluczy i inne elementy mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Funkcjonariusze nagradzali również kierowców, którzy  przepuszczali przechodniów na pasach.

- W miesiącach jesienno - zimowych wcześniej zapadający zmierzch powoduje, że zarówno piesi, jak i rowerzyści, poruszając się na drodze podczas słabej widoczności i najczęściej w ciemnych ubraniach, stają się dla kierujących praktycznie niewidoczni. Powoduje to zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków - mówi asp. Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy kościerskiej policji. -
Zachęcamy więc pieszych do korzystania z elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach - dodaje policjant. - Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dość często ulegają złudzeniu, że skoro widzą nadjeżdżający pojazd, to i kierujący ich widzi. To dość częsty błąd, którego konsekwencje mogą być tragiczne - wyjaśnia Piotr Kwidziński.

(r)

0001
0002
0003
0005
0006
0007
0008
0009
0010
0012
comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii