Wczoraj (środa, 15 lutego) przed północą policjanci z wydziału ruchu drogowego kościerskiej policji, na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kaliska, zatrzymali do kontroli samochód marki renault laguna.

W trakcie legitymowania stwierdzono, że 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, siedzący za kierownicą tego auta, nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło też zachowanie oraz wygląd kierowcy, który - jak się okazało - kierował pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotesterem potwierdziło podejrzenia, że kierujący jest pod wpływem amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze podczas kontroli osobistej znaleźli przy kierowcy amfetaminę. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Samochód, którym podróżował, został zabezpieczony i trafił na policyjny parking.

- Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty - mówi asp. Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy kościerskiej policji. - 33-latek odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz za kierowanie bez wymaganych uprawnień, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 5 tys. zł. Odpowie także za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo może on trafić do więzienia nawet na 3 lata - dodaje oficer prasowy.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii