42-letni mężczyzna, obywatel Szwecji, który zaatakował i zranił w poniedziałek dwóch mężczyzn w kościerskim szpitalu został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Kościerscy policjanci wnioskowali, by sprawca został aresztowany. W środę sąd przychylił się do wniosku prokuratury

- Obywatel Szwecji został przesłuchany w charakterze podejrzanego, przedstawiono mu dwa zarzuty: z art. 157 par.2 ("Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2") oraz zarzut utrudniania funkcjonariuszom publicznym prowadzenia czynności służbowych - mówi asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskich policjantów.

- Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego zaatakował tych dwóch mężczyzn, był mocno zdenerwowany, a zaatakował ich tylko dlatego, że mu się nie spodobali, po prostu nawinęli mu się - wyjaśnia rzecznik.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek. 42-letni obywatel Szwecji wtargnął na oddział ratunkowy Szpitala Specjalistycznego i zaatakował metalowym kluczem do kół samochodowych 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, zadał mu kilka ciosów w głowę, a następnie zaatakował nożem 62-latka z Kościerzyny. Ofiara ataku została zraniona nożem w okolicach ucha i szyi. Na szczęście pracownikom szpitala udało się obezwładnić napastnika. Życiu zaatakowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Mieszkaniec powiatu kartuskiego ma na głowie guzy od ciosów kluczem, a 62-letniemu mężczyźnie założono szwy.

Sąd w środę przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt. Szwed trafi za kratki na dwa miesiące.

(a)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii